Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać

Modernizacja zamku w Janowie Podlaskim
Czterogwiazdkowe Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe
INWESTOR
Arche Sp. z o.o.
AUTORZY
Piotr Szaroszyk, Jan Rycerski
POWIERZCHNIA
15 000 m²
REALIZACJA
2016
Czterogwiazdkowe Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe znajdujące się na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. W skład kompleksu o powierzchni 40 ha wchodzą: odrestaurowany XVIII-wieczny Zamek, Podzamcze, budynek SPA oraz historyczne stawy. Wszystkie budynki zostały połączone podziemnymi korytarzami. W oficynach Zamku zlokalizowano 79 pokoi, w tym 12 apartamentów historycznym stylu. Na Podzamczu powstały 4 budynki składające się z 40 dwupoziomowych modułów apartamentowych oraz centrum konferencyjne o pow. ponad 2000 m² z 17 salami konferencyjnymi i zapleczem restauracyjnym.
Projekt obejmował kompleksową konserwację rekonstrukcję i adaptację dla nowych funkcji skrzydła wschodniego i fragmentu podziemia skrzydła zachodniego zamku, odbudowę głównego korpusu wraz z podziemną częścią pod dziedzińcem i pod środkową częścią umocnień od strony południowej. Projekt bryły i detalu głównego korpusu zamku opiera się na kontynuacji form zachowanych skrzydeł zamku. Odtworzony został most prowadzący na dziedziniec od strony północnej.
Na miejscu starej stajni cugowej zaprojektowano budynek o funkcji klubu SPA wraz z zespołem pomieszczeń technicznych obsługujących cały kompleks. Obiekt nawiązuje skalą i stylem architektury pozostałości oraz do zabudowy stadniny koni w Janowie Podlaskim.
Zespół zabudowy apartamentowej, zlokalizowany pomiędzy odtworzonymi stawami a placem parkingowym na podzamczu, obejmuje 4 budynki z 2 kondygnacjami nadziemnymi - swoim układem i architekturą budynki nawiązują do zabudowy folwarcznej.