Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać
Proszę czekać


Apartamenty Solec
Budynek apartamentowy z siedzibą Muzeum Azji i Pacyfiku przy ul. Solec 24 w Warszawie
INWESTOR
SBM Euro City
AUTORZY
Piotr Szaroszyk, Jan Rycerski
POWIERZCHNIA
30 000 m²
REALIZACJA
2011
Pacific Residence to kwartał zabudowy wpasowany w stosunkowo wąską przestrzeń pomiędzy ul. Solec i Wioślarską. Całość składa się z 2 części: wielofunkcyjnego budynku zaprojektowanego w formie rozczłonkowanej bryły z eliptycznymi dziedzińcami i dwu istniejących pawilonów muzeum Azji i Pacyfiku, zintegrowanych kompozycyjnie z nowoprojektowaną bryłą.
Od strony ul. Wioślarskiej prostokątna fasada budynku odgina się łagodnie podążając za przebiegiem ulicy. Od strony Solca bryła budynku jest rozbudowana i tworzy trzy otwarte na ulicę dziedzińce otoczone balkonami – galeriami mieszkalnych pięter budynku. Podłoga środkowego dziedzińca zlokalizowana jest na 1 piętrze i mieści okrągły świetlik doświetlający strefę wejściową muzeum.
Cała bryła, elewacje i detal budynku nawiązują do tematyki ekspozycji muzeum.
Trzy kwadratowe fasady nadwieszające się nad ulicą Solec pomiędzy pawilonami muzeum i jego głównym wejściem skomponowano jako sześciopoziomowe diagramy i-cing, chińskiej księgi mądrości.
Obudowa galerii wokół otwartych dziedzińców z rur stalowych zamontowanych w sposób nieregularny przywodzi na myśl las bambusa, a falista attyka nad tarasem dachowym kojarzy się z falami Pacyfiku.
Realizacja odbiega od pierwotnego projektu.